Koro

Her insan ses çıkarabilir. Her insan, hayatında en az bir kere şarkı söylemiştir. Şarkı söylemekten keyif almak için, büyük bir yeteneğe sahip olmak gerekmez. Birlikte bir şeyler üretmek, keyiflerin en güzelidir. Koro Bi’ Sanat, tüm bu sıraladığımız arterlerle yola çıkan, çalışanların birlikte şarkı söyleyebileceği, ekip bilincini geliştiren ve kolektif çalışma ortamı sağlayan bir projedir.

Nasıl Çalıştırıyoruz?

Çalışmalarımız, Bi’ Sanat ailesinde yer alan, Türkiye’de ve dünyada korolar kurmuş ve ödüller almış şef Hale Yılancıoğlu Biçer eşliğinde, firmaların konferans salonlarında ya da belirli bir çalışma ortamında yapılıyor. Çalışmalar nefes, beden ve ses egzersizleri ile başlıyor ve bilinçli bir şekilde çalışanların müzik konusunda eğitilmesini amaçlıyor. Önce işin temeline iniyoruz, ardından eğlence kısmı geliyor. Her hafta belli gün ve saatlerde çalışmalar yaparak, kişiyi teknik anlamda geliştirirken; ekip ruhunu ve birlikte müzik yapma becerisini de geliştiriyoruz. En önemlisi, çalışanlar iş temposundan sıyrılarak kendilerine vakit ayırmış ve iş arkadaşlarıyla eğlenceli bir hobi paylaşmış oluyor. Çalışanların içinden, solo performans sergilemek isteyenleri de unutmuyoruz. Onlara koro ile eş zamanlı söyleyebilecekleri eserler seçerek, yine grup bilinciyle soloyu ve koroyu bütünleştiriyoruz. Çalışanlar arasında enstrüman çalma becerisi olanları da unutmuyoruz. Koroya eşlik etmeleri için, enstrümanları konusunda onlara yardımcı oluyoruz.

Etkinlik Zamanı!

Yaptığımız eğitimin sonunda, firmanın belirleyeceği tarihlerde büyük bir etkinlik planlıyoruz. Yılbaşı partisi, bahara merhaba partisi vb. isimlerle adlandırılan etkinliklerde, firma çalışanlarından oluşan koroyu, kendi temin ettiğimiz orkestra ile sahneye çıkarıyoruz. Tüm akışı, organizasyonu biz hazırlıyoruz. Davetliler keyifli dakikalar geçirirken, yıl boyunca yaptıkları çalışmaların ürünlerini seyirci ile buluşturan çalışanların motivasyonunu hayal edin…